Mieszkania

Posiadłość w Kretowinach, z linią brzegową Jeziora Narie

330 m² - Kretowiny, Polska

Property Description

Pięknie położona wiejska posiadłość, usytuowana w cichym zakątku Kretowin, poza zwartą zabudową wsi, posiadająca bezpośredni dostęp do jeziora Narie.

W skład nieruchomości wchodzą działki gruntu o łącznej powierzchni 8,4912 ha, w tym działka o pow. 0,2825 ha zabudowana budynkiem mieszkalnym, stodołą, elementami małej architektury oraz fundamentami pod rozpoczętą odbudowę dawnego budynku gospodarczego.

Nieruchomość objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i leży na obszrach oznaczonych jako MR - zabudowa zagrodowa i R - tereny rolnicze.

Budynek mieszkalny wzniesiony w 1905 r. metodą tradycyjną, z cegły, został w 2005 r. gruntownie wyremontowany przy użyciu dobrej jakości, nowoczesnych materiałów, ale z zachowaniem charakteru i klimatu dawnej wiejskiej posiadłości.
Na uwagę zasługuje nie tylko aranżacja wnętrz, ale także ich przestronność, wysokość i doskonałe naświetlenie światłem słonecznym.

Budynek posiada 2 kondygnacje naziemne, parter i poddasze użytkowe, jest także częściowo podpiwniczony. Jego powierzchnia całkowita wynosi ok 330 m2, w tym ok 50 m2 piwnic.

Na powierzchnię domu składa się:
- na parterze - salon o pow. ok 60 m2, sypialnia (ok 33 m2) z łazienką (ok 8 m2), wygodna kuchnia (ok 22 m2), hall (ok 40 m2), wc, i wiatrołap; z salonu można wyjść na częściowo zadaszony taras o pow. ok 30 m2;
- na poddaszu - 3 sypialnie, których powierzchnia liczona po podłodze wynosi: ok 40 m2, ok 30 m2, ok 30 m2; każda z sypialni posiada łazienkę z wc;
- w podpiwniczeniu - 3 pomieszczenia gospodarcze.
Dom sprzedawany jest wraz z umeblowaniem i większością pozostałego wyposażenia.

Drewniana stodoła o pow. ok 400 m2 została odnowiona (wymiana uszkodzonych desek, uszczelnienie ścian zewnętrznych i zabezpieczenie od wilgoci). Fundamenty stodoły zostały pogłębione i wzmocnione, a dach wyremontowany.

Na fundamentach budynku gospodarczego, po ich uzupełnieniu i wzmocnieniu (pow. zabudowy ok 330 m2) zaplanowane zostało wzniesienie budynku mieszkalnego z przeznaczeniem na pokoje gościnne (własciciel posiada projekt domu oraz uzyskał stosowne pozwolenia na zmianę przeznaczenia obiektu i jego przebudowę).

Media:
- woda - obecnie właściciel korzysta z własnego ujęcia (ze studni głębinowej), ale jest możliwość podłączenia budynków do wodociągu gminnego (sieć biegnie w drodze, przy której usytuowana jest działka),
- odprowadzenie ścieków - do przydomowej oczyszczalni ekologicznej, a sieć kanalizacji gminnej znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie działki,
- energia elektryczna, siła,
- ogrzewanie domu i podgrzanie wody - za pomocą kotła na olej opałowy; dodatkowym źródłem ogrzewania są dwa kominki usytuowane na parterze, w salonie i sypialni, z których ciepło rozprowadzane jest do pozostałych pomieszczeń w budynku.

Wchodząca w skład nieruchomości działka gruntu o pow. 4,1902 ha przylega bezpośrednio do linii brzegowej jeziora Narie (ok 120 m linii brzegowej). Teren działki jest płaski i pięknie nasłoneczniony. Kąpieli słonecznych można zażywać na drewnianym pomoście, tu też można zacumować łódkę.

Jezioro Narie, to jedno z najpiękniejszych i najczystszych jezior w Polsce. Przezroczystość sięga nawet do 5 metrów. Woda ma najwyższą klasę czystości. To także raj dla wędkarzy.

Kretowiny, są miejscowością turystyczną, z licznymi miejscami przeznaczonymi do wypoczynku i rekreacji (pensjonaty, ośrodki wczasowe, hotele, SPA).

Nieruchomość położona jest w województwie warmińsko-mazurskim, w odległości ok 40 km od Olsztyna, 8 km od Morąga i ok 120 km od Gdańska.

Pośrednik Grażyna Czaplicka, numer licencji Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości - 4798, biuro nieruchomości Olsztyn.

W pozyskaniu kredytów hipotecznych na zakup wszelkich nieruchomości pomagają naszym klientom wyspecjalizowani doradcy kredytowi - lokalna firma rodzinna z ponad 20 letnim doświadczeniem, dysponująca najszerszą ofertą kredytów hipotecznych w Olsztynie.

Basic Details
Typ nieruchomości : Domy
Typ oferty : Na sprzedaż
ID oferty : 1057
Cena : 2,300,000 zł
Widok : Ogród
Sypialnie : 4
Pokoje : 5
Łazienki : 4
Toalety : 1
Metraż : 330 m²
Rok budowy : 0
Powierzchnia działki : 85,000 m²
Features
Ogrzewanie : Centralne
Ogród
Piwnica
Płot
Widok
Kuchnia : Pełne wyposażenie
Kominek
Parking : 4
Urządzone : W pełnie urządzone
Appliances
Lodówka
Kuchenka
Pralka
Piekarnik
Zmywarka
Address Map
Kraj : Polska
Miasto : Kretowiny
: gmina Morąg
: powiat ostródzki
Piętro : 1
Długość geograficzna : E20° 1' 12''
Szerokość geograficzna : N53° 52' 55.5''
Neighborhood
Plaża 5 Minutes
Domy Na sprzedaż
  • Listing ID : 1057
  • Bedroom : 4
  • Bathroom : 4
  • Built Up Area : 330 m²
2,300,000 zł
Informacje
Nieruchomości Czaplicka
10-106 Olsztyn. ul. Wyzwolenia 16/35