Site Loader

Dziadek obok babci jest jedną z ważniejszych osób dla wnuków. Aby podziękować za trud w pomocy wychowawczej, warto dziadkowi kupić książki na prezent pod choinkę. 

Książki dla dziadka 

Dziadek to wyjątkowa osoba, której należy się szacunek i coś wartościowego na prezent świąteczny. Wnukowie mogą pomyśleć o książkach tematycznych, specjalnie dla dziadka. Najlepsze będą na temat historii, powieści wojenne, publikacje polityczne, gospodarcze, a także biografie znanych żołnierzy. Niektórzy dziadkowie mają swoje ogrody lub działki, dlatego chętnie poczytają o sadzeniu roślin, uprawie warzywniaka czy też o słynnej permakulturze. Można zachęcić dziadka do zasiania nowych roślin, warzyw i owoców,  tym bardziej że w książkach ogrodniczych jest mnóstwo porad. Antykwariaty oferują stare książki, których nie ma już w księgarni, ze względu na datę wydania. Wyszukuje się tam mało spotykane tytuły dla dziadka w tematyce majsterkowania, stolarstwa, budownictwa z lat 50, 60 tych i 70 ubiegłego wieku. 

Prezent świąteczny 

Prezent świąteczny, który można zrobić dziadkowi może różnić się od tych z lat ubiegłych. Dziadek bardzo lubi praktyczne rzeczy, a książki zawsze się przydadzą. Jest to wiedza bardzo przydatna, praktycznie w każdej dziedzinie. Wnukowie jako prezent dla dziadka na święta mogą zakupić coś oryginalnego, w temacie sportowym, wędkarskim, grzybobrania, flory i fauny lub też o dzikich zwierzętach. Dziadek lubi ciekawostki z życia wzięte, dlatego publikacje science fiction, astronomiczne czy geograficzne też go mogą zafascynować. Wybór jest wyjątkowo duży, a księgarnie co kilka tygodni zaopatrują się w nowe książki. Warto śledzić tak zwany top 10, gdyż wśród nich również znajdzie się coś współczesnego dla dziadka. Bardzo ważne jest to, ile dziadek ma lat, aby dopasować literaturę do wieku. Ci, którzy chcą się czegoś nauczyć mogą dostać słowniki obcojęzyczne do nauki języka angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego. Do książek dołączone są płyty dvd, na których można ćwiczyć nowe słówka i rozmówki. 

Post Author: Daniel